پیش فاکتور دریافت فایل
دانلودطرح جابر باموضوع حمل ونقل وانبار دانه ها
5769
4,000 تومان
.zip
2,385 کیلوبایت
توضیحات:
نام فایل:طرح جابر باموضوع حمل ونقل وانبار دانه ها
بافرمت: ورد وقابل ویرایش

قسمتی ازین مجموعه


حمل و نقل ـ انبار کردن

۱ـ حمل و نقل

۱ـ۱پیمانکار موظف است کلیه ی ابزار ، ماشین آلات و افراد مورد نیاز جهت دریافت بارگیری ، حمل ، تخلیه ، چیدن ، انبارکردن ، محافظت و استفاده از مصالح و اجناس را به نحوی که مورد تایید مهندس یا نماینده باشد تهیه نماید .

۲ـ۱ پیمانکار می بایست در هنگام بارگیری ، حمل ، تخلیه و ابزار و وسایل مورد لزوم به نحوی استفاده نماید که به کیفیت فنی و عینی اجناس و مصالح عهده کارفرما هیچ گونه صدمه ای وارد نگردد .

۳ـ۱ اجناس و مصالح در هنگام حمل و نقل نبایستی انداخته شده و یا به موانعه ای برخورد نماید موجب خسارت به آنهایا به عایق و بسته بندی آنها گردد ، بلکه باید توسط وسایل و ابزار مناسب از یک ارتفاع به ارتفاع دیگرمنتقل شوند . به طور مثال برای بارگیری و تخلیه لوله ها باید از قلاب های مخصوص که دارای یک صفحه فلزی خم شده با انحنای مساوی انحنای داخلی لوله باشد ( مشابه آن چه در نقشه نشان داده شده ) استفاده گردد و هم چنین برای حمل لوله ها می بایست از چاکی ( زین ) های مناسب جهت زیر لوله ها و بالشتک های لاستیکی و یا چاکی برای بین لوله ها به تعداد مورد نیاز استفاده گردد .

۴ـ۱ برای مهار کردن لوله ها روی تریلر با زنجیر یا سیم بکسل بایستی در محل تماس آنها با لوله به منظور جلوگیری از صدمات مکانیکی از وسائل پلاستیکی و یا لاستیکی استفاده شود . به طور کلی در عملیات مربوط به حمل و نقل ، تماس فلز با فلز لوله مجاز نمی باشد .

۵ـ۱ لوله های با قطر کمتر از ۸ اینچ در ردیفهای مساوی حمل خواهد شد در این مورد چاکی ها در زیر اولین ردیف و بین تمامی ردیف های بعدی بایستی قرار گیرد .

1398/11/5 - پ دی اف داک